Strona Główna >

Jak nagrać film?

AR

by ARan Admin

Paź 8, 2018

208

Amatorów kręcenia filmów i ich tzw. „sklejania” jest coraz więcej. Okazuje się, że nie ma w tym nic trudnego, niepotrzebne są nawet specjalne programy komputerowe, wystarczy dostęp do internetu i własny, ciekawy pomysł. Inspiracją do wykonania takiego filmu może być jakaś szczególna okazja. Bardzo popularne staje się nagrywanie filmów dla naszych bliskich, znajomych, do szkoły lub pracy, gdzie film można wykorzystać jako część naszego wypracowania lub wykładu.

Nasz film nie powstanie bez odpowiedniego sprzętu do nagrywania. Posłużyć może nam do tego po prostu telefon lub kamera cyfrowa. Wybór sprzętu do kamerowania zależy od naszego celu. Dostępne są na rynku kamery cyfrowe, samochodowe (rejestratory), kamery do monitoringu. Główny podział kamer to: kamery IP i kamery analogowe.

Jeśli zależy nam na profesjonalnej jakości naszego wideo, warto wtedy zainwestować w program, który nam w tym pomoże. W sieci znajdziemy szeroki asortyment takich programów. Na początku naszej drogi z filmowaniem warto zwrócić uwagę na program ACDSee Video Studio 1.0.0.54, jest on bardzo prosty w obsłudze i możemy korzystać z podstawowych, oferowanych funkcji. Jeżeli nie jesteśmy laikami w tej dziedzinie i zależy nam na hollywoodzkich efektach, to program Adobe After Effects nam to zagwarantuje. Umożliwia dokonanie korekty, zastosowanie efektów specjalnych, wyodrębnienie przemieszczających się elementów pierwszego planu i wiele innych.

Posiadając odpowiedni sprzęt i program, niewiele zdziałasz, najważniejszym elementem filmu jest jego zamysł. Większość ludzi jest wzrokowcami, dlatego nagranie powinno być bogate w kolorowe obrazy, ciekawe sceny, a aktorzy występujący, jak najbardziej naturalni. Dużą rolę odgrywa także podkład muzyczny, który nadaje odpowiedni nastrój. Należy pamiętać również przy kamerowaniu, aby ruch kamerą nie był zbyt dynamiczny, ma być on swobodny, tak, aby nie ucierpiała na tym jakość filmu.