Strona Główna >

Wideofilmowanie ślubne

AR

by ARan Admin

Paź 8, 2018

215

Niemal tradycją stała się obecność kamerzysty na ślubie. Para młoda, decyduje się na taki krok z jednego, głównego powodu: płyta z nagraniem będzie wspaniałą pamiątką. Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu nagrania były słabej jakości, trwały zbyt długo i nie zachwycały oryginalnymi pomysłami.

Aktualnie odchodzi się od nagrywania całej ceremonii ślubnej, uwiecznione jest to co najważniejsze, w tym wypadku składana przysięga. Uroczystość poprzedza bardzo często przygotowania młodych i ich rodzin, kiedy to świadkowa lub mama ubiera pannę młodą, a świadek lub ojciec pana młodego, wszystko to odbywa się oczywiście w domach rodzinnych narzeczonych. Powstała również moda na teledysk z całego wesela, jest on krótkim filmikiem, na którym znajdują się istotne sceny.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego kamerzysty?

Warto przed podjęciem decyzji oszacować kwotę, która może zostać przeznaczona na ten wydatek. Drugim krokiem jest wyszukanie kamerzysty z okolic, ponieważ należy liczyć się z jego dojazdem do miejsca, gdzie będzie odbywać się ślub. Ostatnim krokiem jest obejrzenie jego wcześniejszych nagrań ślubnych oraz sprawdzenie opinii. To od tego będzie głównie zależeć, czy zdecydujemy się na usługę danego kamerzysty. Kiedy już wybierzemy odpowiedniego operatora, to nie należy zapominać o pewnych kwestiach.

Na początku upewnijmy się, ile dokładnie będzie wynosić cena za całość (wykonana usługa, płyta itd.), czy wybrany przez nas termin jest wolny, ile będzie kosztować płyta dla gości, jaka jest wija filmu, co konkretnie ma się na nim znajdować oraz do której godziny kamerzysta będzie nagrywać. Ważną kwestią jest również długość filmu, zazwyczaj waha się ona pomiędzy 60, a 240 minut. Jednak obecnie stawia się na ten minimalny czas, maksymalnie do 90min, ponieważ nudne i mało dynamiczne jest oglądanie tak długiego seansu. Odchodzi się również od nagrywania scen, kiedy jest przerwa w tańcu i goście siadają do stołu, aby coś zjeść lub wypić, jest to mało interesujące dla oglądających, a dla uczestników zabawy krępujące.

Na koniec rozmowy z kamerzystą nie zapomnijmy wybrać formatu zapisu filmu. Należy wziąć pod uwagę sprzęt, na którym będziemy odtwarzać płytę. Do wyboru jest zapis: DVD, HD, BlueRay. Najlepszą jakość daje nam BlueRay, niestety filmy zapisane na tym formacie nie odtworzą nam na zwykłym odtwarzaczu DVD i jest to jednak droższa wersja.