Strona Główna >

Zdjęcia ślubne

AR

by ARan Admin

Paź 8, 2018

207

Zdjęcia ślubne to nieodłączny element przygotowań weselnych. Będzie piękny tort, wspaniała przysięga, goście elegancko ubrani, zachwycająca panna młoda, zestresowany pan młody, zabawa do samego rana i masa wspomnień z tym związanych, które należy uwiecznić, aby nigdy nie znikły z naszej pamięci. I takiemu zadaniu musi sprostać fotograf, którego w tym dniu nie może zawieść sprzęt i jego wyobraźnia. Gotów musi być na najbardziej niespodziewane sytuacje. Uratować przed wpadką może go jedynie cierpliwość i doświadczenie.

Wielu z nas uważa, że praca fotografa ślubnego to nic skomplikowanego, wystarczy odpowiedni aparat i zdjęcia same się zrobią. Jednak tak wcale nie jest, do każdej uroczystości fotograf musi podejść indywidualnie, wcześniej zapoznać się z parą młodą i ich koncepcją. Uwagę musi zwrócić na najdrobniejsze szczegóły. Również sesja nowożeńców jest niemałym wyzwaniem. Znalezienie odpowiednich miejsc, zaplanowanie ustawienia naszych modeli i wybranie uzupełniających dodatków zajmuje bardzo dużo czasu.

Para młoda powinna zapytać o cenę zdjęć, o ich ilość, o sesję plenerową, o zdjęcia grupowe, o pomysły i staż fotografa. Również młodzi mają prawo zastrzec sobie, że nie chcieliby, aby niektóre momenty były fotografowane i aby fotograf był obecny do wybranej przez nich godziny. Najczęściej fotograf bierze udział już w samych przygotowaniach, podobnie jak kamerzysta. Na zdjęciach nie może wtedy zabraknąć uszykowanych obrączek, kwiatów, przygotowań panny młodej (np. tradycyjnego zakładania podwiązki lub wrzucania grosika do pantofla), fotka powinna być pomysłowa, oczywiście można to dopracować w późniejszej obróbce.

Profesjonalny fotograf musi również liczyć się z tym, że podczas uroczystości lub zabawy weselnej nie zawsze będzie dopisywać mu odpowiednie oświetlenie, dlatego sprzęt, którym będzie wykonywać zdjęcia, powinien być najlepszej jakości, a sam fotograf musi wykazać się precyzją.

Najważniejszą i ostatnią kwestią jest to, kogo fotografujemy, jest to oczywistość, ale należy o tym wspomnieć. Jest to wyjątkowy dzień dla dwojga, zakochanych ludzi i to właśnie oni muszą być naszymi pierwszoplanowymi modelami, zdjęcia powinny oddawać ich wzajemną miłość oraz szczęście, które im towarzyszy.